Roubenky

Roubenky stavíme již třetím desetiletím a máme za sebou více jak 120 realizací. Realizujeme hrubé stavby i roubené domy na klíč...

Číst více
Dřevostavby

Dřevostavby stavíme způsobem sloupkové konstrukce, mezi kterou následně vkládáme minerální izolaci až na stavbě.

Číst více
Krovy

Pokud máte zděný dům nebo chystáte jeho výstavbu, můžeme Vám nabídnout realizaci krovu i kompletní střechu na klíč.

Číst více
Další produkty a služby

Provádíme také pergoly, altány, garáže, zahradní domky, rekonstrukce, obklady, falešné roubení, sádrokartonářské práce atd...

Číst více

Proč stavět ze dřeva?

Rozhodujete se nad výstavbou klasického roubeného domu, případně moderní dřevostavby? Zde je několik věcných argumentů, které by Vám mohly ve Vašem rozhodování pomoci:

 Dřevo jako obnovitelná surovina

  • Dřevo je obnovitelná surovina, přesto paradoxně většina současných stavebních materiálů je vyráběna z neobnovitelných zdrojů a jejich výroba je energeticky vysoce náročná. Dřevo je lehké, pevné, pružné, prodyšné a přitom výborně tepelně izoluje. Je to materiál, který provází člověka od prvopočátku jeho existence, a proto jsou dřevěné stavby podvědomě vnímány jako přátelštější.

 Životnost roubeného domu

  • Průměrný Čech má k dispozici téměř dvakrát víc dřeva než průměrný Evropan, konkrétně 1,8 m3 za rok. Mohl by si tedy beze škod na životním prostředí postavit nový dům každých cca 45 let. Bylo by to ovšem zbytečné, protože životnost dobře postaveného a dobře udržovaného roubeného domu se počítá ve staletích. Například zachovalý dřevěný kostelík na broumovském hřbitově, který je považován za nejstarší stavbu tohoto typu ve střední Evropě, byl srouben v roce 1450. A to při jeho výstavbě nebyly ani zdaleka takové možnosti ošetření dřeva jako je tomu dnes.

 Dřevostavby s větším komfortem

  • V delším časovém horizontu poskytne dřevěný dům lidem větší komfort zdravého bydlení za celkově nižších provozních nákladů. Dřevostavby mohou být dnes po architektonické stránce velmi působivé a zcela rovnocenné zděným domům. Použití dřeva v bytové výstavbě velmi dobře vyhovuje současným požadavkům na funkčnost, finanční dostupnost bydlení a udržitelnost výstavby z hlediska vyčerpatelnosti surovinových zdrojů.

 Ušetření výdajů za energie

  • Dobře postavený dům na bázi dřeva (roubenka nebo dřevostavba) ušetří značné výdaje za energie, což by při stále stoupajících cenách mělo řádného hospodáře rozhodně zajímat.

 Dřevostavba je šetrná k životnímu prostředí

  • Bydlení v dřevěném domě je šetrné k životnímu prostředí, protože šetří energii v průběhu celého jeho životního cyklu a hlavně od chvíle zrození v podobě vzklíčeného semínka v lese, kdy potřebnou energii po dalších sto let dodává příroda s naším minimálním přičiněním. Pro obyvatele dřevěných domů (roubenek nebo dřevostaveb) je důležitá i tepelná izolace především z těchto hledisek: účinnosti, dynamika a výše nákladů při vytápění, vyloučení kondenzace vodních par ve stěnovém a střešním plášti a vyloučení nadměrné teploty v letním období. Domy ze dřeva se vyznačují tím, že velmi dobře splňují ta nejpřísnější kritéria tepelné izolace!!!

 Roubenka má krátkou dobu výstavby je levná a úsporná

  • Roubenka a dřevostavba je montovaná na základě předem připravených dřevěných roubených nebo rámových konstrukcí = krátká doba výstavby.
  • Dřevostavba zaručuje největší stálost cenové nabídky a jasnou charakteristiku spotřebovaného materiálu.
  • Dřevěný dům je lehčí a má tedy menší nároky na základovou desku = úspora.
  • Dřevo je, a i po zpracování zůstává „živým„ materiálem, na místě kde byl les, za 30let může být znovu.
  • Podíl staveb na bázi dřeva v bytové výstavbě činí v České republice jen 1%, zatímco v Německu je to 7%, v Rakousku a Švýcarsku 10% a ve Skotsku, kde nejsou zásoby dřeva příliš velké, dokonce 50%. Ještě více dřevěných staveb je ve Skandinávii, v Kanadě se staví z 80% byty na bázi dřeva.