Roubenky

Roubenky stavíme již třetím desetiletím a máme za sebou více jak 120 realizací. Realizujeme hrubé stavby i roubené domy na klíč...

Číst více
Dřevostavby

Dřevostavby stavíme způsobem sloupkové konstrukce, mezi kterou následně vkládáme minerální izolaci až na stavbě.

Číst více
Krovy

Pokud máte zděný dům nebo chystáte jeho výstavbu, můžeme Vám nabídnout realizaci krovu i kompletní střechu na klíč.

Číst více
Další produkty a služby

Provádíme také pergoly, altány, garáže, zahradní domky, rekonstrukce, obklady, falešné roubení, sádrokartonářské práce atd...

Číst více

Roubenky

Roubenky jsou pro naši společnost nejvýznamnějším produktem. Realizace roubených staveb provádíme již druhým desetiletím a neustále se snažíme o vývoj nových technologií a využívání moderních postupů.

I přes tuto skutečnost zachováváme roubenkám jejich klasický vzhled při použití novodobých materiálů. Za dobu existence naší firmy, která navázala na předchozí živnostenskou činnost Břetislava Žáka, máme za sebou více jak 100 realizací roubených a poloroubených chalup, které byly provedeny do různých fází rozpracovanosti (od hrubých staveb až po stavby roubenek na klíč).

Většina námi postavených roubenek vychází z individuálních projektů a představ zákazníků. Na základě stále častějších požadavků klientů jsme však začali nabízet i tzv. typové roubené domy, které je možné dle požadavků zájemce upravit tak, aby odpovídaly jejich konkrétním představám. Tyto studie roubených domů mají sloužit zejména pro prvotní inspiraci a předběžnou představu o cenách. Na vyžádání Vám rádi zašleme orientační ceník roubenek v PDF, přesnou cenu jsme ovšem schopni kalkulovat na základě projektové dokumentace, případně osobní schůzky a přesné specifikace.

Nízkoenergetické roubené chalupy

Současným trendem výstavby rodinných domů je zejména snižování jejich energetické náročnosti. Tento trend vychází jak ze stále přísnějších norem o tepelných ztrátách, tak samozřejmě také z důvodu rostoucích cen energií. Úžasné a nenahraditelné tepelně izolační vlastnosti dřeva jsou neoddiskutovatelné. I přes tyto zmíněné přednosti není dřevo schopno samo o sobě (samozřejmě v rámci standardní tloušťky roubených stěn) splnit dnešní požadavky na tepelné ztráty. Tato skutečnost nás přiměla k tomu, že nabízíme kromě roubených chalup z masivních trámů (nejčastěji o rozměru 25x25cm) také chaty roubenky s vnitřním zateplením tak, aby vyhověly zmíněným normám a nárokům na tepelné ztráty. I v případě varianty s vnitřním zateplením jsme zároveň schopni roubený dům realizovat tak, že z exteriéru je nerozeznatelný od masivní roubenky a interiér provést takovým způsobem, aby se jeho vzhled od klasické roubenky lišil jen minimálně (imitace roubení v interiéru).

Pokud si nevíte rady jak začít plánovat výstavbu roubeného domu, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme a doporučíme nejlepší postup včetně zajištění projektové dokumentace.

Každý má jiné požadavky a nároky na bydlení, proto jsme připraveni nabídnout Vám takovou variantu roubené stavby, která pro Vás bude nejvýhodnější a nejlepší ! ! !

Související články:

  1. Proč stavět ze dřeva?
  2. Naše tesařská výroba 
  3. Časté otázky a odpovědi