Roubenky

Roubenky stavíme již třetím desetiletím a máme za sebou více jak 120 realizací. Realizujeme hrubé stavby i roubené domy na klíč...

Číst více
Dřevostavby

Dřevostavby stavíme způsobem sloupkové konstrukce, mezi kterou následně vkládáme minerální izolaci až na stavbě.

Číst více
Krovy

Pokud máte zděný dům nebo chystáte jeho výstavbu, můžeme Vám nabídnout realizaci krovu i kompletní střechu na klíč.

Číst více
Další produkty a služby

Provádíme také pergoly, altány, garáže, zahradní domky, rekonstrukce, obklady, falešné roubení, sádrokartonářské práce atd...

Číst více

Historie

Firma TESAŘSTVÍ ŽAKO s.r.o. volně navázala na předchozí živnostenskou činnost Břetislava Žáka, podnikajícího jako fyzická osoba „Břetislav Žák – ŽAKO" a v roce 2012 tak oslavila 15. výročí činnosti

Na počátku všeho byl tedy živnostník Břetislav Žák, který začal podnikat jako fyzická osoba již v roce 1995. Až do roku 1997 provozoval živnost při zaměstnaneckém poměru. Postupem času bylo zakázek stále více a firma se začala rozvíjet. Proto nebylo možné, aby byl nadále zaměstnancem i živnostníkem. Volba byla jasná, a tak se začal naplno věnovat podnikání. Z důvodu množství zakázek přicházejí v roce 2000 první zaměstnanci. 

Stále větší rozvoj firmy si v roce 2002 vyžádal jinou právní subjektivitu, a proto byla založena společnost s ručení omezeným „TESAŘSTVÍ ŽAKO s.r.o."

 

Provozovna a kanceláře Tesařství Žako s.r.o.

Dalším výrazným mezníkem ve vývoji firmy byl přesun výroby do Rýnovic, ulice Josefa Suka, kde začala v roce 2002 výstavba provozovny. 

Objekt byl v roce 2004 zkoulaudován a nyní se v něm nacházejí kanceláře a zázemí pro zaměstnance.

 zázemí pro zaměstnance

Výstavba výrobní haly Tesařství Žako s.r.o.

V roce 2009 začala v areálu společnosti výstavba výrobní a skladovací haly, která v budoucnu měla zefektivnit výrobu a dopřát zaměstnancům vyšší komfort při provádění tesařských prací.

 

V roce 2014 byla zkolaudována její první část, ve které v současnosti probíhá veškerá výroba a jiná příprava zakázek.

Nadále se snažíme a budeme snažit expandovat, a proto do budoucna počítáme s rozšíření stávající haly do finálních rozměrů a podoby.